15 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – WYNIKI

W roku szkolnym 2021/2022 odbyło się 15 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych klas V, VI – POSSP oraz III, IV – PLSP, szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych.

Organizację konkursu Centrum Edukacji Artystycznej powierzyło Zespołowi Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Wystawa pokonkursowa będzie miała miejsce w Galerii Bielskiej BWA w dniach 26 lutego – 13 marca 2022 r

Finisaż jest zaplanowany na 8 marca, godz. 11:00.

 

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:

prof. Antoni Cygan, ASP Katowice – Przewodniczący

dr hab. Arkadiusz Karapuda, prof. uczelni ASP w Warszawie

prof. Wojciech Zubala, ASP w Warszawie

prof. dr hab. Andrzej Zwolak, ASP w Krakowie

 

obrady komisji konkursowej /klik/

 

Na konkurs nadesłano 502 prace (202 prac rysunkowych, 300 prac malarskich) z 31 szkół plastycznych.

protokół 15 Biennale. doc

 

 

Grand Prix (kategoria malarstwo)

Maja Sawicka, Przed domem

nauczyciel prowadzący Małgorzata Maciejewska
Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

 

 

Nagrody w kategorii malarstwo:

 

I NAGRODA – Julia Klimowska, Codzienność

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 

 

II NAGRODA – Małgorzata Kisielewska, Wózek nokturn

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 

 

III NAGRODA – Julia Boczoń, bez tytułu

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 

 

Nagrody w kategorii rysunek:

 

I NAGRODA – Dagmara Reroń, Cisza, Uniesienie

nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski
Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

 

 

II NAGRODA – Zofia Plichta, Autoportret

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 

 

III NAGRODA – Julia Białek, Postać siedząca

nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

 

 

 

Wyróżnienia w kategorii malarstwo:

 

Magdalena Sklepowicz, Przy stole

nauczyciel prowadzący Małgorzata Maciejewska
Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

 

 

Paulina Lisnikowska, Kompozycja błękitna

nauczyciel prowadzący Halina Tymusz
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

 


Aleksandra Sornek, Pokój

nauczyciel prowadzący Halina Tymusz
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

 


Jakub Powęzka, Śnienie – tryptyk

nauczyciel prowadzący Halina Tymusz
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

 

 

Gabriela Waloszek, Pętla Będkowice

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 

 

Mirella Jaworska, Il Tavolo Bianco

nauczyciel prowadzący Anna Koniecpolska
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie

 

 

Dawid Zawierucha, Przestrzeń fabryczna

nauczyciel prowadzący Zbigniew Natkaniec
Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

 

 

Marika Nowicka, Rezerwat – dyptyk

nauczyciel prowadzący Honorata Wincenciak-Zamostna
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu

 

 

Donata Jaworek, bez tytułu

nauczyciel prowadzący Łukasz Wojtanowski
Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie

 

 

Katarzyna Jojko, Portret w kolorowej koszuli

nauczyciel prowadzący Małgorzata Wieczorek
Zespół Szkół nr 18, Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

 

 

Oliwia Kurowska, Noc

nauczyciel prowadzący Katarzyna Piątek,
Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

 

 

Wyróżnienia w kategorii rysunek:

 

Aleksandra Suwaj, Dziewczyna z dzbankiem

nauczyciel prowadzący Klaudia Lata
Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

 


Zuzanna Joachimiak, Zima

nauczyciel prowadzący Tadeusz Hassek
Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

 

 

Marta Morel, Mój wuj bioenergoterapeuta

nauczyciel prowadzący Grzegorz Skrzypek
Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

 

 

Karolina Żelaznowska, Rysunek postaci

nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu

 


Daniel Kopeć, Spaghetti

nauczyciel prowadzący Kazimierz Borkowski
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 


Zofia Plichta, Portret Konrada

nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

 


Kamila Szczęsna, Studium postaci

nauczyciel prowadzący Grzegorz Tomczyk
Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie

 


Oliwia Brzęczek, Gosia

nauczyciel prowadzący Joanna Preuhs
Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

 


Natalia Rapacz, Warszawa

nauczyciel prowadzący Joanna Preuhs
Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

 


Szczepan Wolski, Załamania

nauczyciel prowadzący Katarzyna Piątek
Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

 

 

 

Prace malarskie zakwalifikowane na wystawę:

 

Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

Paulina Orzeł, Autoportret w pracowni, nauczyciel prowadzący Mariusz Horeczy

Patrycja Pilarz, Poranek, nauczyciel prowadzący Agata Ruman

Liliana Szyndler, Wnętrze, nauczyciel prowadzący Agata Ruman

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Julia Kucharska, Chwytowo 14 A, nauczyciel prowadzący Agnieszka Elwerstowska-Komuniewska

Julianna Sedlecka, Autoportret, nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie

Barbara Cabaj, bez tytułu, nauczyciel prowadzący Piotr Kaniecki

Aleksandra Drab, Roksana, nauczyciel prowadzący Piotr Kaniecki

 

Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Julia Domagalska, Katedry gotyckie – dyptyk, nauczyciel prowadzący Damian Pacha

Weronika Liberek, Akt: wiary i nadziei – dyptyk, nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

Magdalena Maciejczyk, Portrety – dyptyk, nauczyciel prowadzący Anna Wolniaczyk

Zofia Skowrońska, Autoportret – tryptyk, nauczyciel prowadzący Anna Wolniaczyk

Magdalena Słupińska, Marta natura – kwadryptyk, nauczyciel prowadzący Damian Pacha

Zofia Szełęg, Rozbicie, nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

 

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Wiktoria Dobrzycka, Martwa natura, nauczyciel prowadzący Józef P. Karczewski

Weronika Lilla, Portret z atrybutem, nauczyciel prowadzący Tomasz Sójka

Wiktoria Troszyńska, Pejzaż orłowski przyszłościowy, nauczyciel prowadzący Wojciech Juchniewicz

Mateusz Wesserling, Boisko, nauczyciel prowadzący Tomasz Sójka

Małgorzata Wojda, Martwa natura biologiczna, nauczyciel prowadzący Wojciech Juchniewicz

 

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Magdalena Kawałkowska, bez tytułu – dyptyk, nauczyciel prowadzący Karolina Kardas

Kamila Szreder, bez tytułu – dyptyk, nauczyciel prowadzący Samira Arrami

Dominika Tkaczyk, bez tytułu – dyptyk, nauczyciel prowadzący Karolina Kardas

Antonina Wójkowska, Urywki – dyptyk, nauczyciel prowadzący Samira Arrami

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu

Julia Małecka, Kamienica, nauczyciel prowadzący Jolanta Nowak

Amelia Szal, Pejzaż – Opactwo Benedyktynek w Jarosławiu, nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

Paweł Wanat, Portal kościoła p. w. św. Michała w Opactwie Benedyktynek w Jarosławiu,
nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

 

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Zuzanna Jarczewska, Poszukiwanie anioła, nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski

Jakub Krzyszpin, Kot – dyptyk, nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Karolina Barańska, Przy oknie, nauczyciel prowadzący Joanna Burlikowska

Nikola Gaweł, Autoportret, nauczyciel prowadzący Iwona Stachura

Gabriela Grzegrzółka, Nastroje – dyptyk, nauczyciel prowadzący Magdalena Kubacka

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie

Patrycja Sawerska, Autoportret – dyptyk, nauczyciel prowadzący Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

Zuzanna Sztandarska, Wnętrze, nauczyciel prowadzący Agnieszka Sieńkowska

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

Saskia Anderson, Nowoczesny barok, nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan

Anna Dudek, Dialog, nauczyciel prowadzący Stanisław Zieliński

Julia Fiutowska, bez tytułu, nauczyciel prowadzący Karolina Wilcan

Katarzyna Janczewska, Postać we wnętrzu, nauczyciel prowadzący Kazimierz Borkowski

Amelia Jawień, Miejsce I, nauczyciel prowadzący Kazimierz Borkowski

Amelia Jawień, Miejsce II, nauczyciel prowadzący Kazimierz Borkowski

Weronika Pałka, Trakcje, nauczyciel prowadzący Michał Stonawski

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie

Miłosz Tomkowicz, Kiosk, nauczyciel prowadzący Marcin Płoszaj

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie

Iza Krupka, Pejzaż, nauczyciel prowadzący Dorota Andrzejewska-Marzec

Anna Myszkowiak, Portret taty, nauczyciel prowadzący Grzegorz Tomczyk

Milena Piędzia, Tata, nauczyciel prowadzący Zdzisław Kwiatkowski

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

Hanna Włodarczyk, Martwa natura, nauczyciel prowadzący Marlena Szymczyk

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie

Alicja Kłos, Martwa natura, nauczyciel prowadzący Małgorzata Oboz

Mariusz Kubiak, Martwa natura z łyżką, nauczyciel prowadzący Łukasz Głowacki

Bartosz Przybylski, Opłot, nauczyciel prowadzący Anna Panek

Bartłomiej Żak, Martwa natura, nauczyciel prowadzący Małgorzata Oboz

 

Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie

Oliwia Boruch, Martwa natura z bażantem, nauczyciel prowadzący Iwona Terlecka

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie

Mirella Jaworska, Lustro weneckie – dyptyk, nauczyciel prowadzący Anna Koniecpolska

 

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Jacek Jarosz, Akt leżącej kobiety, nauczyciel prowadzący Joanna Preuhs

Hanna Koza, Na przystanku, nauczyciel prowadzący Zbigniew Natkaniec

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Piotra Miachałowskiego w Rzeszowie

Daria Czachor, Pejzaż miejski – Rzeszów, nauczyciel prowadzący Aneta Martowska-Topór

Karolina Burbano-Marek, Dziewczyna z pokoju nr 3, nauczyciel prowadzący Aneta Martowska-Topór

 

Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

Sandra Skurnóg, Błękitne czaszki, nauczyciel prowadzący Sergiusz Powałka

Sandra Skurnóg, Chłodnice, nauczyciel prowadzący Sergiusz Powałka

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu

Mateusz Dziaduła, Pejzaż, nauczyciel prowadzący Beata Wilczyńska

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constatina Brancusiego w Szczecinie

Zuzanna Gruszczyńska, Pastwisko owiec, nauczyciel prowadzący Krzysztof Krzywiński

 

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie

Beata Zając, Portret rodzinny – dyptyk, nauczyciel prowadzący Renata Stadler

 

Zespół Szkół nr 18, Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

Katarzyna Jojko, Portret w białej koszulce, nauczyciel prowadzący Małgorzata Wieczorek

Anna Stephan, Wydech, nauczyciel prowadzący Ewa Zajler-Płatek

Anna Stephan, Styl dowolny, nauczyciel prowadzący Ewa Zajler-Płatek

Maja Walkowiak, Przyroda, nauczyciel prowadzący Ewa Zajler-Płatek

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

Julia Pieronek, Zachód, nauczyciel prowadzący Katarzyna Piątek

Paulina Wysoczyńska, Martwy kubizm, nauczyciel prowadzący Katarzyna Piątek

 

 

Prace rysunkowe zakwalifikowane na wystawę:

 

Zespół Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej

Anna Gaca, Natalia, nauczyciel prowadzący Agata Ruman

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Zofia Kolińska, Postać, nauczyciel prowadzący Sebastian Tucholski

Marta Maron, Postać, nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

Alicja Wiśniewska, Autoportret z kotem, nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

 

Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Pacha, Interesująca postać, nauczyciel prowadzący Grzegorz Skrzypek

 

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Weronika Ziółkowska, Autoportret, nauczyciel prowadzący Tomasz Sójka,

Weronika Ziółkowska, Postać siedząca, nauczyciel prowadzący Wojciech Juchniewicz

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu

Karolina Żelaznowska, Rysunek postaci, nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

 

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Julia Figołuszka, Postać siedząca, nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski

Julia Figołuszka, Postać siedząca, nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski

Georgina Urbanek, Postać siedząca, nauczyciel prowadzący Andrzej Makowski

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Nikola Gaweł, bez tytułu, nauczyciel prowadzący Iwona Stachura

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

Daniel Kopeć, Skate park, nauczyciele prowadzący: Kazimierz Borkowski i Michał Stonawski

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie

Julia Masłowska, Portret, nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

Paulina Woźniak, Akt II, nauczyciel prowadzący Agnieszka Arasimowicz

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie

Julia Klimek, Postać, nauczyciel prowadzący Marcin Płoszaj,

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie

Klaudia Puławska, Oskar, nauczyciel prowadzący Zdzisław Kwiatkowski

Kamila Szczęsna, Studium postaci, nauczyciel prowadzący Grzegorz Tomczyk

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

Anna Lemańska, Studium postaci II, nauczyciel prowadzący Piotr Izydorczyk

Zofia Safinowska, Przy oknie, nauczyciel prowadzący Grażyna Olczyk

Patrycja Szkup, Kolejność zdarzeń, nauczyciel prowadzący Paweł Nowakowski

Katarzyna Tyrpiał, Tata, nauczyciel prowadzący Paweł Nowakowski

Natalia Walczyk, Studium postaci I, nauczyciel prowadzący Piotr Izydorczyk

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie

Filip Kozicki, Portret, nauczyciel prowadzący Bartosz Świątecki

Maja Walecka, Taniec, nauczyciel prowadzący Bartosz Świątecki

 

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Oliwia Brzęczek, Ciałość, nauczyciel prowadzący Joanna Preuhs

Oliwia Brzęczek, Skoki, nauczyciel prowadzący Joanna Preuhs

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constatina Brancusiego w Szczecinie

Aleksandra Waluk, Katedra, nauczyciel prowadzący Krzysztof Krzywiński

 

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu

Szymon Wacławczyk, Widok na schody ruchome, nauczyciel prowadzący Ewa Zajler-Płatek

 

Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

Wiktoria Krzemień, Wspomnienie dziadka I z cyklu Zapisane w rysunku, nauczyciel prowadzący Dorota Bąk

Wiktoria Krzemień, Wspomnienie dziadka Piotra II z cyklu Zapisane w rysunku, nauczyciel prowadzący Dorota Bąk

Justyna Wiercioch, Rysunek postaci – Natalia, nauczyciel prowadzący Dorota Bąk

Justyna Wiercioch, Rysunek postaci – Antek, nauczyciel prowadzący Dorota Bąk

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo