14 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – Bielsko-Biała (wyniki)

W roku szkolnym 2018/2019 odbyło się 14 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych klas V, VI – OSSP oraz III, IV – LP, szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych.

Organizację konkursu Centrum Edukacji Artystycznej powierzyło Zespołowi Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

 

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:

prof. Antoni Cygan, Rektor ASP Katowice – Przewodniczący

prof. Wojciech Zubala, Prorektor ASP w Warszawie

dr hab. Tomasz Milanowski, Dziekan Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie

prof. Stanisław Wejman profesor emeritus, ASP w Krakowie

/link/

 

Na konkurs nadesłano 587 prac (260 prac rysunkowych, 327 prac malarskich) z 39 szkół plastycznych.

14 BIENNALE PROTOKÓŁ

 

Grand Prix (kategoria malarstwo)

Igor Warykiewicz – „Tchnienie obraz nr 1” – ZSP w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

Nagrody w dziedzinie malarstwa:

Pierwsza nagroda – Aleksandra Tunkiewicz „Malarstwo sztalugowe” – ZSP w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

 

Druga nagroda – Katarzyna Mystkowska „Moje futro” (dyptyk) – LP w Supraślu, nauczycielka prowadząca Urszula Zawadzka- Wyrzykowska

 

Trzecia nagroda – Jadwiga van de Logt „Śmierć miliardera” – LP w Nowym Wiśniczu, nauczyciel prowadzący Sławomir Nitendel

 

Nagrody w dziedzinie rysunku:

Pierwsza nagroda – Paweł Stefaniak „Ada na huśtawce” – ZSP w Zakopanem, nauczycielka prowadząca Małgorzata Rosińska

 

Druga nagroda – Julia Zaród „Portret dziadka”  – ZSP w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel prowadzący Grzegorz Skrzypek

 

Trzecia nagroda – Robert Nawe „Postać” – LP w Szczecinie, nauczyciel prowadzący Krzysztof Krzywiński

 

Wyróżnienia w dziedzinie malarstwa:

Adam Radzisz – „Lustro” – ZSP w Bydgoszczy, nauczycielka prowadząca Anna Drejas

 

Kacper Załogowski – „Babcia” – ZSP w Częstochowie, nauczyciel prowadzący Jacek Pałucha

 

Paulina Kownacka – „Architektura”LP w Gronowie Górnym, nauczycielka prowadząca Aleksandra Hońko

 

Zuzanna Barczak – „Panorama Jarosławia” – ZSP w Jarosławiu, nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

 

Katarzyna Kita – „Martwa natura – ZPSP w Kielcach, nauczycielka prowadząca Iwona Stachura

 

Hanna Ziarkowska – „Brzeg – ZSP w Koszalinie, nauczyciel prowadzący Paweł Rogalski

 

Justyna Michalik – „Bez tytułu” – ZSP w Rzeszowie, nauczyciel prowadzący Rafał Pacześniak

 

Natalia Hertel – „Zakopane” – LP w Szczecinie, nauczyciel prowadzący Krzysztof Krzywiński

 

Paweł Stefaniak – „System edukacji” – ZSP w Zakopanem nauczycielka prowadząca Małgorzata Rosińska

 

Alicja Domańska – „Światło – LP w Zduńskiej Woli nauczycielka prowadząca Joanna Trzcińska

 

 

Wyróżnienia w dziedzinie rysunku:

Anita Jarosz – bez tytułu – ZSP w Częstochowie, nauczyciel prowadzący Piotr Kaniecki

 

Julia Zaród – „Odbicie” – ZSP w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel prowadzący Grzegorz Skrzypek

 

Beata Jurek – „Bez tytułu”ZPSP w Kielcach, nauczycielka prowadząca Joanna Burlikowska

 

Aleksandra Wątroba – bez tytułu – ZPSP w Kielcach, nauczycielka prowadząca Magdalena Kubacka

 

Paulina Dobrzańska – „Portret” – PLP w Olsztynie, nauczyciel prowadzący Bartosz Świątecki

 

Klaudia Krzosek – „Wiadomość” – ZSP w Radomiu, nauczycielka prowadząca Edyta Jaworska-Kowalska

 

Michał Kuźma – „Postać” – LP w Supraślu, nauczycielka prowadząca Beata Wilczyńska

 

Anna Kiełbus – „Babcia Stefania” – ZSP w Zakopanem, nauczycielka prowadząca Dorota Bąk

 

 

Prace rysunkowe zakwalifikowane na wystawę

 

Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

Martyna Luranc „Postać siedząca” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

 

Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

Cieszymir Bylina „Detale” – nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

Magdalena Geściak „Postać” – nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

Magdalena Geściak „Postać” – nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

Dominika Kamińska „Dziadek 2″ – nauczycielka prowadząca Małgorzata Maciejewska

 

Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Dominik Jastrzębski – bez tytułu – nauczycielka prowadząca Joanna Przygoda

 

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Maria Chodzińska „Nie przeszkadzać” – nauczyciel prowadzący Piotr Budziszewski

 

Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu

Katarzyna Naworol „Dziewczyna w okularach” – nauczycielka prowadząca Anna Kałamarz – Kucz

Anna Zwolska „Dziewczyna w trampkach” – nauczycielka prowadząca Anna Kałamarz – Kucz

 

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Agata Kempa „Dziewczyna z warkoczem” – nauczycielka prowadząca Beata Hanslik-Janiszewska

Agata Kempa „W mundurze” – nauczycielka prowadząca Beata Hanslik-Janiszewska

Sonia Okręglicka „Postać siedząca” – nauczyciel prowadzący Piotr Kossakowski

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach 

Judyta Jedlińska „Postać siedząca” – nauczyciel prowadzący Jordan Sobierajski

Magdalena Sroka „Bez tytułu” – nauczycielka prowadząca Joanna Burlikowska

 

Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie

Katarzyna Oleśkiewicz „Wyciszenie” – nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak

 

Państwowe Liceum Sztuk  Plastycznych w Kościelcu 

Marcin Derda „Portret –tryptyk 1/3” – nauczyciel prowadzący Wojciech Bukowiecki

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

Mateusz Leśniak „Szkice” – nauczyciel prowadzący Kazimierz Borkowski

 

Liceum Plastyczne w Łomży

Izabela Zatko „Julia” – nauczycielka prowadząca Anna Karwowska

 

Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie

Weronika Preker „Dziewczyna” – nauczyciel prowadzący Adam Cieślak

 

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu

Katarzyna Kornek „Kobieta” – nauczycielka prowadząca Joanna Preuhs

Maria Nolepa „Powrót taty” (dyptyk) – nauczycielka prowadząca Joanna Pereuhs

 

Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu

Zuzanna Siara „Babcia” – nauczycielka prowadząca Edyta Jaworska-Kowalska

 

Liceum Plastyczne w Supraśl

Maria Tołwińska „Postać” – nauczycielka prowadząca Urszula Wyrzykowska

 

Liceum Plastyczne w Szczecinie

Mateusz Wojtynka „Martwa natura” – nauczyciel prowadzący Stanisław Kokolus

 

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie

Agnieszka Sowińska „Fikus” – nauczycielka prowadząca Anna Śliwińska

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Katarzyna Słojewska „Martwa natura” – nauczycielka prowadząca Anna Kunka-Kawełczyk

 

Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu

Błażej Kłossak „ Postać w światełku” – nauczycielka prowadząca Jadwiga Wachsmann

 

Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu

Izabela Wróbel „Zwykły – niezwykły człowiek” – nauczycielka prowadząca Małgorzata Wasung-Kurzycka

 

Zespół Szkół Plastycznych w Zakopanem

Paweł Stefaniak „Ada z manekinem w tle” – nauczycielka prowadząca Małgorzata Rosińska

  

 

Prace malarskie zakwalifikowane na wystawę

 

Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

Roksana Fabiszewska „Żółta martwa natura” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

Krystyna Patykiewicz „Autoportret ze szczurem” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

Karolina Porzycka „1976” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

Izabela Stroka „Pole” – nauczycielka prowadząca Edyta Lego

Gaja Szonowska „Martwa natura z lustrem” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

Maksymilian Zuch „Odwróć wzrok” – nauczycielka prowadząca Agata Ruman

 

Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

Kacper Szymański „Adam-wieczór” – nauczyciel prowadzący Bogusław Kuraś

 

Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Alicja Desperak „Studium postaci” – nauczyciel prowadzący Cezary Stojek

 

Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Karolina Błaś „Pejzaż” – nauczycielka prowadząca Beata Skrzypek

Alicja Dulewicz „Samotność” – nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

Michał Kubiczek „Widok” – nauczycielka prowadząca Beata Skrzypek

Agnieszka Nowak „Stary dobry piec” – nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

Igor Warykiewicz „ Tchnienie cz.2” – nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

Katarzyna Wójcik „Nieproszeni goście” (tryptyk) – nauczyciel prowadzący Mariusz Wnukowski

 

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Albert Piotrowski-Pawlikowski „W pracowni” – nauczyciel prowadzący Wojciech Juchniewicz

Ewa Sandej „Horror Vacui” – nauczycielka prowadząca Ewa Manuszewska

 

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Kateryna Iermolaieva „Frombork” – nauczyciele prowadzący Zbigniew Chrostek, Janusz Kozak

Paulina Kownacka „Architektura” (dyptyk) – nauczycielka prowadząca Aleksandra Hońko

 

Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu

Zuzanna Barczak „Pejzaż domek z chmurami” – nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

Zuzanna Barczak „Kolegiata” – nauczyciel prowadzący Tomasz Potuczko

Anna Zwolska „Martwa natura z lustrem” – nauczycielka prowadząca Anna Kałamarz-Kucz

 

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Weronika Eszyk „Przeciągarka” – nauczycielka prowadząca Beata Hanslik-Janiszewska

Karolina Lubańska „Martwa natura” – nauczycielka prowadząca Beata Hanslik-Janiszewska

 

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach 

Krystian Cybula – bez tytułu – nauczycielka prowadząca Magdalena Kubacka

Anna Wawrzyk „Martwa natura w bieli” – nauczyciel prowadzący Jordan Sobierajski

 

Liceum Plastyczne w Łomży

Maria Bujko „Martwa B” – nauczycielka prowadząca Anna Karwowska

Julia Zaręba „Martwa 2” – nauczycielka prowadząca Anna Karwowska

 

Liceum Plastyczne w Nałęczowie

Emil Bucki „Martwa natura” – nauczyciel prowadzący Piotr Kmieć

Oliwia Koronka „Park” – nauczyciel prowadzący Piotr Kmieć

 

Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie

Paulina Bazydło „Portret 2” – nauczyciel prowadzący Adam Cieślak

 

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu

Jakub Pańków „Tramwaj” – nauczycielka prowadząca Joanna Preuhs

 

I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku

Andżelika Miszczuk „Portret – lewy dziadek” – nauczycielka prowadząca Anna Macionek-Stańko

 

Liceum Plastyczne w Poznaniu

Jakub Matusewicz „cz.2 cykl „100 zachodów słońca” – nauczyciel prowadzący Wawrzyniec Reichstein

Jakub Matusewicz „cz.3 cykl „100 zachodów słońca” – nauczyciel prowadzący Wawrzyniec Reichstein

 

Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu

Klaudia Krzostek „Punkt” – nauczycielka prowadząca Edyta Jaworska-Kowalska

 

Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie

Alina Figiela „Portret z psem” – nauczycielka prowadząca Barbara Hubert

Jakub Magryś „Martwa natura” – nauczycielka prowadząca Aneta Martowska-Topór

 

Liceum Plastyczne w Supraślu

Magda Gołaszewska „Natura” – nauczycielka prowadząca Urszula Zawadzka-Wyrzykowska

Maria Tołwińska „Siostra” – nauczycielka prowadząca Urszula Zawadzka-Wyrzykowska

 

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie

Weronika Brzychczy „Zestaw szkiców malarskich” – nauczycielka prowadząca Renata Stadler

Weronika Brzychczy „Zestaw szkiców malarskich” – nauczycielka prowadząca Renata Stadler

 

Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

Joanna Wojtała „Czerń” – nauczyciel prowadzący Adam Andryszczak

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Aleksandra Bubis „Portret Martyny” – nauczycielka prowadząca Anna Kunka-Kawełczyk

 

Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu

Julia Medoń „Plener-Bańska-Wyżyna” – nauczycielka prowadząca Małgorzata Wasung-Kurzycka

 

Zespół Szkół Plastycznych w Zakopanem

Paweł Młynarczyk „Butelki na parapecie” – nauczycielka prowadząca Małgorzata Rosińska

 

Liceum Plastyczne w Zamościu

Agnieszka Hrycuniak „Martwa natura” – nauczyciel prowadzący Maciej Sęczawa

Eliasz Hułas „Martwa natura” – nauczyciel prowadzący Maciej Sęczawa

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo