Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku

16 listopada 2017 r. w bielskim Plastyku obchodzony był Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku. Organizatorem wydarzenia była klasa 1a LP. Przez kilka tygodni grupa ta brała udział w zajęciach poświęconych współczesnemu rozumieniu patriotyzmu (zajęcia prowadziły panie: Katarzyna Patykiewicz i Jadwiga Jarosz). Wspierając się wypowiedziami m. in. Władysława Bartoszewskiego i Jacka Kuronia oraz sięgając po teksty kultury z różnych dziedzin, młodzież zastanawiała się nad wymiarem patriotyzmu w czasach pokoju.

W efekcie tych rozmów klasa zorganizowała debatę oksfordzką, której temat brzmiał: „Patriotyzm jest jeden”. Do dyskusji przygotowały się klasy: 1b LP i 4 POSSP (pod opieką pań: Krystyny Stobierskiej i Agnieszki Fuczik). Zespołu klasowe wyłoniły reprezentantów:

♦ 1b LP – Emilia Kluba, Łucja Majcherek, Weronika Kucia, Zuzanna Kalisz.

♦ 4 POSSP – Nina Sikorska, Zuzanna Sablik, Hanna Patykiewicz, Krystyna Patykiewicz.

Stanowisko drużyn było losowane tuż przed rozpoczęciem debaty. Marszałkiem debaty była Patrycja Kupczak (1a LP), sekretarzem – Lidia Czub (1a LP). Jury obradowało w składzie: Dyrektor ZSP pan Andrzej Rubinkiewicz, pani Katarzyna Patykiewicz i pan Szymon Kłusek.

Podczas debaty wystawione zostały plakaty o tematyce patriotycznej, które wykonały klasy 1a i 1b LP.

Uczennice klasy 1a – Karolina Bysko i Aneta Kózka – przygotowały wystawę symboli patriotycznych, która jest prezentowana na świetlicy. Wystawa jest wynikiem lekcji na ten temat, które w klasach 1a, 1b LP i 4 POSSP przeprowadził pan Sebastian Legutko.

Wymienione wyżej działania były częścią ogólnopolskiego programu Szkoła Tolerancji.

Projekt koordynowała pani Jadwiga Jarosz.

https://padlet.com

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo