Wystawa grafiki Jerzego Jędrysiaka

plakat: Tadeusz Król

W Galerii Akcent trwa wystawa grafiki Jerzego Jędrysiaka.

Relację z wernisażu można przeczytać tutaj.

Wystawa potrwa do 15 grudnia 2017 r.

 

Jerzy Jędrysiak urodził się w 1954 r. w Zakopanem. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem (1975). W latach 1975-1980 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom zrobił w Pracowni Drzeworytu prof.Franciszka Bunscha i w Pracowni Projektowania Książki prof. Romana Banaszewskiego (1980).

Pracuje jako profesor zwyczajny na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Uprawia grafikę (linoryt i rysunek). Mieszka w Zakopanem.

Jerzy Jędrysiak jest autorem 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Holandia, Francja, Belgia, Słowacja, Chorwacja, Austria, USA). Wziął udział w około 600 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Anglia, Irlandia, Belgia, Holandia, Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania, Chorwacja, Macedonia, Jugosławia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja, Grecja, Ukraina, Litwa, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Kanada, USA, Wenezuela, Argentyna, Brazylia, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Tajwan, Korea Południowa, Tajlandia, Japonia, Australia).

Artysta jest laureatem 24 nagród w Polsce i 14 na gród międzynarodowych w dziedzinie grafiki. Jego prace znajdują się w zbiorach w wielu muzeach w Polsce i za granicą.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo