Krzesła dla WOŚP

W 2018 roku uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej pomalowali krzesła przeznaczone na licytację, która zostanie przeprowadzona podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działanie zostało podjęte we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA oraz Galerią Sfera.

Akcja wpisuje się w działania proekologiczne, promowane przez ARKĘ. Na najbliższy rok fundacja zaplanowała realizację projektu „Wszystkie kolory recyklingu”, który ma na celu m. in. podnoszenie świadomości społeczeństwa w kwestii segregacji śmieci oraz recyklingu. Galeria Sfera, wymieniając krzesła w swoim obiekcie, przekazała je młodzieży, by ta nadała im drugie życie.

Plastycznej metamorfozy krzeseł podjęli się uczniowie i uczennice klasy czwartej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych pod opieką nauczycielki, pani Agaty Ruman. Wygląd każdego krzesła został indywidualnie zaprojektowany przez młodzież. Dodatkowo każde krzesło opatrzone zostało dedykacją od autora/autorki.

Licytacja krzeseł odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

 

napisała: mgr Jadwiga Jarosz

fotografie: dr Joanna Chudy

 

http://fundacjaarka.pl/aktualnosci/piekne-krzesla-dla-wosp

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/5,88025,22869026.html#BoxLokBieImg

http://2bstyle.pl/2018/01/ii-edycja-akcji-krzesla-dla-wosp/

http://www.dziennikzachodni.pl/tag/fundacja-arka-krzesla-dla-wosp/

https://slask.onet.pl/drugie-zycie-starych-krzesel-plastycy-i-ekolodzy-zlicytuja-je-na-wosp/pwbn1db

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,33931,Wszystkie-kolory-recyclingu-Krzesla-dla-WOSP-audio-foto-.html#.WlXziDfkS01

http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/krzesla-dla-wosp-uczniowie-bielskiej-szkoly-stworzyli,4366423,artgal,t,id,tm.html

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo