BIP logo

Nagroda dla Martyny Szlachty na XII Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Zamość – Perła Renesansu”

Martyna Szlachta zdobyła Nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego im. Bernarda  Morando w Zamościu  na XII Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Zamość – Perła Renesansu”

W dniach 4-8 czerwca 2018 r. uczennice klasy 3 LP Martyna Szlachta i Karolina Porzycka wzięły udział w XII Ogólnopolskim Plenerze  Malarskim „Zamość – Perła Renesansu”. Martyna Szlachta zdobyła Nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego im. Bernarda  Morando w Zamościu.

nauczycielka prowadząca: mgr Agata Ruman

Gratulujemy!

 

„Plener malarski organizowany przez LP w Zamościu dał pretekst do wspólnego spotkania młodzieży (młodych artystow) z różnych miast Polski. Miasto pełne pięknej, renesansowej architektury i urokliwych zakątków dostarczało każdego dnia nowych inspiracji. 

Z kolei praca w plenerze była prowokacją do działania innego niż zwykle. Ponadto każdy uczestnik posiadał wolną rękę w wyborze miejsca oraz dysponowaniu własnym czasem. Oderwanie od rutyny oraz codzienne skupienie się na realizowaniu indywidualnych założeń przyniosło ogromną różnorodność końcowych prac. Atmosfera towarzysząca plenerowi jak i współpraca z nowo poznanymi ludźmi pomogły w tym, by całe wydarzenie zapisało się w mojej pamięci jako bardzo pozytywne doświadczenie 🙂 ”

 

napisała: Martyna Szlachta

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo