Plener malarski pod Babią Górą

W dniach 21-25 maja 2018 r. uczennice i uczniowie klas 5 POSSP i 3 LP wzięli udział w plenerze malarskim w Zawoi. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele rysunku i malarstwa: Agata Ruman i Piotr Kwaśny oraz wychowawczynie: Dorota Dusińska i Agnieszka Fuczik.

Zawoja okazała się być miejscem niezwykle przyjaznym młodym plastykom. Rejon Babiej Góry obfitował w malownicze krajobrazy oraz ciekawe motywy architektoniczne. Niezwykle intensywnej pracy młodzieży sprzyjała świetna, słoneczna pogoda.

Do szczególnej atmosfery pleneru przyczynili się także wyjątkowo gościnni właściciele pensjonatu, którzy dokładali wszelkich starań, aby serwować grupie smaczne posiłki. Wyjątkowo miłą niespodzianką okazało się także spotkanie z muzykującą grupą młodych góralek i górali, którym udało się zachęcić młodzież do wspólnego śpiewu i tańca.

To był udany, owocny plener. Uczennice i uczniowie przez cały czas jego trwania pracowali z dużą pasją i zaangażowaniem, chętnie korzystali z udzielanych przez nauczycieli korekt, a przez swoje zachowanie dali się poznać jako odpowiedzialni i bardzo dobrze zorganizowani młodzi ludzie.

napisała: Agnieszka Fuczik

(fot. A. Ruman, A. Fuczik)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo