Płyniemy do Rzymu

Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej był jednym z partnerów integracyjnej sztafety pływackiej „Płyniemy do Rzymu”. Był to radosny sposób na radosne świętowanie uroczystości kanonizacji Jana Pawła II, która odbyła się w tym dniu na Placu św. Piotra w Rzymie.

Odległość, jaka dzieli krytą pływalnię „Troclik” od Placu św. Piotra w Rzymie to 1478 km, stąd cel sztafety – przepłynięcie 1478 gługości basenu w 10 godzin. Każda długość basenu symbolizowała 1 km. Po 10 godzinach sztafeta zakończyła się wynikiem 6993 długości basenu. Oznacza to, że symboliczna droga z Bielska-Białej do Rzymu została pokonana prawie 5 razy!

W sztafecie wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami zrzeszone w różnych organizacjach pozarządowych, uczniowie bielskich szkół i ich opiekunowie oraz członkowie klubów sportowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Lilia Mędrzek (I POSSP), Justyna Caputa (I POSSP) i Danuta Pawłowska (II POSSP). Opiekunką tych dwóch uczennic była mgr Anna Nawrocka.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie „ADA”, Klub Olimpiad Specjalnych „ADA”, Gmina Bielsko-Biała, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

Logo i plakat infomujący o wydarzeniu projektowały uczennice klasy 3 Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej. Autorką logo jest Karolina Pawłowska, a plakatu – Sabina Noga. Zarówno logo, jak i afisz, powstały w pracowani reklamy wizualnej, prowadzonej przez mgra Tadeusza Króla i mgra Tadeusza Kóskę. Konsekwencją współpracy ze Stowarzyszeniem Ada jest stała ekspozycja na basenach BBOSiR w Bielsku-Białej.

 

W czasie sztafety rytm nadawali bębniarze z naszej szkoły pod przewodnictwem pana Tadeusza Kóski.

 

http://www.ada.org.pl/

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo