Podziękowania dla Pani Wicedyrektor Sabiny Staniury

29.06.2021 r. odbyła się uroczystość, która miała charakter podziękowań dla Pani wicedyrektor Sabiny Staniury, która z dniem 1.09.2021 r. przechodzi na emeryturę.


Pani Sabina Staniura jest absolwentką naszego liceum. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni profesora Stanisława Wejmana obroniła w roku 1990. Po studiach została zatrudniona w charakterze nauczycielki w naszym liceum. W 2001 roku objęła funkcję wicedyrektora do spraw kształcenia artystycznego.

Pani Sabina Staniura wykazuje się znakomitymi umiejętnościami dydaktycznymi i pedagogicznymi. Posiada rozległą wiedzę w zakresie grafiki, malarstwa i plakatu. Efektem pracy dydaktycznej Pani Sabiny Staniury były osiągnięcia artystyczne Jej uczniów i uczennic, którzy zdobywali nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach plastycznych.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaangażowanie Pani Wicedyrektor w organizację przez naszą szkołę Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych.

Pani Sabina Staniura za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce otrzymała Nagrodę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jej Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał Pani Sabinie Staniurze Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Pan Dyrektor Andrzej Rubinkiewicz w imieniu Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odczytał list do Pani Sabiny Staniury z podziękowaniem za wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w regionie.


Uroczystość uświetniły koncerty Zuzanny Glądys i Aleksandry Nykiel,

Zuzanna Glądys jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej i wystąpiła z zespołem w składzie:

wokal – Zuzanna Glądys

perkusja – Mateusz Klyszcz

bas – Paweł Kruczek

pianino – Krystian Gajda

W drugiej części koncertu wystąpiła Aleksandra Nykiel, zwyciężczyni programu „Szansa na sukces” oraz zdobywczyni Nagrody Publiczności podczas konkursu Debiutów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wokalistce akompaniował Piotr Mirecki.

(fot. Jagna Antas)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo