BIP logo

Projekt „Bohaterowie i bohaterki codzienności – prawa człowieka blisko nas”

Projekt „Bohaterowie i bohaterki codzienności – prawa człowieka blisko nas”

 

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 bierze udział w projekcie „Bohaterowie i bohaterki codzienności – prawa człowieka blisko nas”. Organizatorami projektu są Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.

28 października 2016 r. dla grona zainteresowanych uczniów i uczennic odbyły się warsztaty, które prowadziła pani Barbara Rostek. Młodzież zapoznała się z definicją praw człowieka i wartościami, jakie za nią stoją oraz poznała historie osób, które walczą w obronie demokracji i praw człowieka (laureaci i nominowani do Nagrody im. Sacharowa). Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznali sposoby, za pomocą których każdy i każda z nas może przyczynić się do obrony praw człowieka.

Młodzież wykazała się dużą aktywnością i pomysłowością. Kolejnym etapem projektu będzie szereg spotkań, w czasie których planowane będą działania o tematyce związanej z prawami człowieka. Opiekunkami szkolnego Klubu „Prawa człowieka” są panie Jadwiga Jarosz i Katarzyna Patykiewicz.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do klubu, zapraszamy w najbliższą środę o godzinie 15.10 na świetlicę szkolną.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo