Relacja z warsztatów w Teatrze Polskim

„Dotknij teatru” oczami uczennic plastyka

 

1 kwietnia 2014 r. pięć uczennic POSSP pod opieką mgr Justyny Moruś poświęciło swój wolny czas, by zwiedzić wieczorem Teatr Polski w Bielsku-Białej i wziąć udział w organizowanych w tym czasie warsztatach. Czy było warto? Oto relacja jednej z uczestniczek:

Na początku zostałyśmy oprowadzone po teatrze przez grupę sympatycznych osób ubranych w stroje rokokowe: Klarę, Hortensję, Lilianę i Wacława (w rzeczywistości kursantów twórczości scenicznej, ale proszę… nie psujmy atmosfery). Podczas zwiedzania poznałyśmy maszynistę teatralnego – pana Marka Michalskiego, który pokazał nam parę machin scenicznych (jak uruchamia się dzwonek, jak podnosi się kurtynę…). Spotkałyśmy także pana Janusza Legonia (kierownika literackiego TP). Opowiedział nam on parę bardzo ciekawych anegdotek z życia bielskiego teatru. Odwiedziłyśmy charakteryzatornię, w której pani Maria Dyczek wyjawiła nam sekrety tworzenia peruk…

Na koniec odbyły się warsztaty teatralne z panią Jadwigą Grygierczyk (aktorką TP). Razem z innym uczestnikami warsztatów (przedział wiekowy od kilku do kilkudziesięciu lat) miałyśmy… zainscenizować atak terrorystyczny na teatr. Zadanie zostało wykonane bardzo przekonująco, emocje w nas buzowały.

Po warsztatach miałyśmy jeszcze przyjemność porozmawiać z panią Jadwigą Grygierczyk oraz panem Januszem Legoniem o tym… jak radzić sobie w życiu? Do czego przydadzą nam się umiejętności aktorskie?

W czasie warsztatów sporo dowiedziałyśmy się o tajnikach powstawania spektaklu teatralnego. Był to bardzo dobrze spędzony czas.

 

 

napisała Zuzanna Wajda (I POSSP)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo