XXVI Ogólnopolsk Plener Rysunkowo–Malarski im. Krystyny Drążkiewicz RYCHWAŁ 2018

Uczennice Izabela Stroka (kl. 4 LP) oraz Justyna Caputa ( kl. 6 POSSP) wzięły udział w XXVI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz RYCHWAŁ 2018, który  trwał od 9 do 23 września 2018 roku i był zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Urzędem Gminy i Miasta Rychwał.

W plenerze brało udział 60 uczniów z 35 średnich szkół plastycznych.

 

 

XXVI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz odbył się we wsi Grochowy , w gminie Rychwał, niedaleko Poznania. Okolica, w której plener miał miejsce, to wieś taka sama jak te spotykane niemal w każdej części Polski, bogata w gospodarstwa rolne, pola uprawne i lasy. Prostota Grochowy skłaniała nas do kreatywnego myślenia oraz intensywnego poszukiwania motywów malarskich.

Bardzo pozytywnym doświadczeniem była dla mnie możliwość konsultowania swoich prac z wykładowcami UA  w Poznaniu. Cenny był także kontakt z uczniami innych szkół plastycznych z całej Polski, z którymi wymieniałyśmy się doświadczeniami.

Oprócz czasu wyznaczonego na pracę w plenerze, codziennie po kolacji całą grupą uczestniczyliśmy w zajęciach rysunku z udziałem profesjonalnej modelki.

Plan każdego dnia pleneru był bardzo napięty, co sprawiło, że te dwa tygodnie były dla mnie bardzo motywującym i rozwijającym czasem.

napisała: Izabela Stroka (kl. IV LP)

 

 

Z pleneru w Rychwale przywiozłam bardzo pozytywne wrażenia i wspomnienia. Dwa tygodnie pełne słońca i wakacyjnej temperatury zapewniły idealne warunki do malowania. Zachwyciła mnie tamtejsza przyroda a wokół mnie panowała cisza i spokój.

Na plenerze spotkałam dużą grupę uzdolnionych młodych osób z całej Polski. Dzięki temu mogłam skonfrontować z nimi swoje umiejętności, nauczyć się czegoś nowego, coś podpatrzeć, a także czymś się podzielić. Zawarłam też nowe znajomości.

Intensywne, pełne pracy dwa tygodnie, podczas których wiele zobaczyłam i się nauczyłam, sprawiły, że będzie to dla mnie naprawdę niezapomniany plener.

napisała: Justyna Caputa (kl. VI POSSP)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo