Warsztaty dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Janusza Korczaka

12 marca 2018 r. mury bielskiego Plastyka odwiedziła grupa uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Janusza Korczaka w Bielsku-Białej, pod opieką nauczycielki plastyki, mgr Agnieszki Kosickiej.

Uczennice i uczniowie mieli okazję obejrzeć szkołę, dowiedzieć się o specjalizacjach, w których młodzież z bielskiego Plastyka szlifuje swoje umiejętności zawodowe oraz pozostałych przedmiotach artystycznych. Jednak najważniejsze było to, że mogli spróbować swoich umiejętności w pracowni rzeźby, rysunku i malarstwa oraz artystycznego druku sitowego, obserwując pracę młodzieży i oglądając efekty tej pracy w postaci rzeźb, ceramiki, obrazów malarskich oraz nadruków na tkaninach.

W pracowni rzeźby opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawował mgr Ryszard Kwak, podpowiadając sposoby wykonywania małych form glinianych na kole garncarskim. Osoby odwiedzające pracownię rysunku i malarstwa miały możliwość poznać uczniów i uczennice klas 4 POSSP oraz 2a LP, którzy dzielili się z nimi swoimi doświadczeniami i zdobytymi już umiejętnościami. Znalazł się też czas na wymianę szkicowników, zawierających rysunki ćwiczeniowe uczniów i uczennic.

W pracowni druku artystycznego mgr Piotr Kwaśny opowiedział grupie o przebiegu procesu, w którym powstają nadruki na tkaninach i wraz z mgr Alicją Waloszek pomagali uczniom wykonywać nadruki na kartkach.

Opieką i koordynacją przebiegu warsztatów, wprowadzeniem gości w perspektywy zawodowe po ukończeniu szkoły oraz w atmosferę bielskiego Plastyka zajęłam się osobiście.

napisała: mgr Justyna Moruś

(fot. J. Moruś)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo