Szkolny Plener Malarski

31 maja 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Szkolnym Plenerze Malarskim. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Dziecka.

Już około godziny 9 rano, z farbami i kartonami w rękach, wyruszyliśmy w stronę Bielskiego Starego Rynku, aby rozpocząć malowanie. Znalezienie odpowiedniego miejsca i kompozycji, którą chcielibyśmy namalować zajęło parę minut, a zaraz po tym wzięliśmy się do pracy. Wśród uczniów widoczne było zaangażowanie. Jednocześnie panowała miła i luźna atmosfera. Słychać było śmiech i rozmowy, co wskazywało niewątpliwie na dobrą zabawę. Podczas pleneru mogliśmy liczyć na korekty ze strony nauczycieli plastyków. Nasza obecność na bielskim rynku wzbudzała wśród przechodniów widoczne zainteresowanie. Ludzie spoglądali na nas ze zdziwieniem, ale i z zainteresowaniem, co było zrozumiałe, gdyż nie co dzień widzi się tak liczną młodzież siedzącą na bruku i malującą obrazy. Niektórzy nawet zatrzymywali się i obserwowali przez dłuższy czas. Jednak największą ciekawość wzbudziliśmy wród dzieci. Te z jeszcze większą uwagą śledziły naszą pracę, a nawet dosiadały się i przyglądały z bliska. Także od nich mogliśmy usłyszeć opinie, które były pozytywne, co nas wyjątkowo ucieszyło, gdyż jak wiadomo, te najszczersze oceny pochodzą właśnie od najmłodszych.

Po czterech godzinach plener dobiegł końca. Zebraliśmy rzeczy, wróciliśmy do szkoły. Tam czekała na nas niespodzianka – gorąca zupa serwowana przez naszego księdza Pawła. Zadbał on również o ciasto, którym częstowani byliśmy w trakcie pracy.

Dzień ten był miłym oderwaniem od codzienności i okazją do twórczego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pogoda na szczęście wyjątkowo dopisała. Mimo początkowego zachmurzenia, słońce towarzyszyło nam przez większość dnia, co było zapowiedzią nadchodzącego końca roku szkolnego i letnich wakacji. Najbardziej pozytywnym aspektem tego pleneru było to, że przy akompaniamencie dobrej zabawy mogliśmy zrobić coś dobrego. Prace wykonane przez uczniów, ale i co odważniejszych nauczycieli, zostaną przekazane na aukcję, która wspomoże CARITAS. 16 czerwca w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbędzie się licytacja prac uczniów Bielskiego Plastyka.

Choć była to pierwsza odsłona tej akcji, to przebiegła pomyślnie i w pozytywnym nastroju. Z całą pewnością powinna być kontynuowana w dalszych latach.

napisała: Paulina Dymitrowicz

 

(fot. Emilia Kluba, Maja Mulawka)

 

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo