BIP logo

Udział w III Uczniowskim Kongresie Kultury

W dniach 20-22 kwietnia 2016 r. w Bielsku-Białej odbył się III Uczniowski Kongres Kultury, organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej. Z tej okazji licealistki i licealiści mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach i projekcjach filmowych. Szczególnie interesujące były spotkania z operatorem filmowym Sławomirem Idziakiem, scenografem Alanem Starkim, kostiumolożką Wiesławą Starską.

W ramach III UKK w Galerii Bielskiej BWA odbyły się trzydniowe warsztaty tworzenia wideoklipu, prowadzone przez Yacha Paszkiewicza. W warsztatach wzięło udział aż 9 uczennic naszej szkoły: Kaja Bednarska, Patrycja Białek, Marta Czepczor, Anna Dadak, Agata Greber, Joanna Jasiewicz, Natalia Kuś, Aleksandra Płonka, Klaudia Rozmus.

Grupa licealistów i licealistek przez 3 dni zgłębiała tajemnice realizacji wideoklipu. Na zakończenie trzeciego dnia warsztatów w Klubokawiarni Aquarium miała miejsce premiera stworzonego wideoklipu. Przy tej okazji Yach Paszkiewicz wygłosił wykład na temat wideoklipu jako gatunku filmowego i sposobu obrazowania muzyki.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo