BIP logo

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Dyrektor Szkoły, Pan Andrzej Rubinkiewicz, podsumował miniony rok. Szczególnie istotna dla życia artystycznego szkoły była wystawa rysunku Pani Profesor Marii Targońskiej w Galerii Akcent. W szkole gościliśmy m. in. Pana Stanisława Janickiego, Panią Janinę Ochojską. Ważnym wydarzeniem była organizacja 13. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych.

Artystyczny rozwój szkoły zapewniał również udział w plenerach międzyszkolnych. Młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej oraz z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach wzięła udział w plenerze malarskim w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Na wrzesień 2017 r. w szkolnej Galerii Akcent planowana jest poplenerowa wystawa. Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI Ogólnopolskim Plenerze „Zamość – Perła Renesansu”, który miał charakter konkursu (Aleksandra Płonka zajęła I miejsce, a Anna Dadak otrzymała wyróżnienie). Wśród osiągnięć artystycznych uczniów i uczennic warto wspomnieć o III miejscu dla ZSP w Bielsku-Białej w II etapie Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach (szkołę reprezentowały: Anna Dadak, Aleksandra Olszar oraz Aleksandra Płonka). Nasi tegoroczni absolwenci – Mateusz Majewski i Agnieszka Szarek – zdobyli dwa wyróżnienia na  13. Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych w Częstochowie. Uczennica Aleksandra Pałka otrzymała III nagrodę w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz Autorski 2017 „KONTRA”.

Pan Dyrektor przedstawił społeczności szkolnej tegoroczne kandydatki do Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Aleksandrę Płonkę i Sandrę Stojańską oraz kandydatkę do Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Joannę Jasiewicz.

Koniec roku szkolnego jest też dobrą okazją, by podsumować wydatki związane z remontem szkoły i jej wyposażeniem. Zauważalną zmianą jest odnowiona elewacja budynku szkoły. W minionym roku szkolnym zakupiono nowoczesne komputery oraz tablicę interaktywną.

Pożegnano nauczycieli odchodzących z naszej szkoły – panią Wandę Drożdż i pana Mateusza Michalaka.

Najdłuższą częścią uroczystości było wręczanie dyplomów i nagród książkowych dla uczniów i uczennic, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem lub mają osiągnięcia w konkursach. Ilość nagród świadczy o dużym zaangażowaniu artystycznym i społecznym młodzieży. Gratulujemy!

napisała: p. Jadwiga Jarosz

(fot. A. Łyczko)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo