Wernisaż wystawy poplenerowej – Lusławice

W piątkowe przedpołudnie, 20 października 2017 r., społeczność bielskiego Plastyka spotkała się w holu głównym Galerii Akcentżeby oficjalnie otworzyć wystawę prac uczniów, powstałych podczas tygodniowego pleneru malarskiego w Lusławicach, do którego doszło dzięki współpracy wielu osób, w tym przede wszystkim pomysłodawczyni i inicjatorce projektu, Pani Adriannie Ponieckiej-Piekutowskiej oraz Pana Andrzeja Rubinkiewicza, Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Od 1 do 7 maja 2017 roku uczniowie z dwóch szkół plastycznych, w Bielsku-Białej i Katowicach, malowali obrazy na terenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Czas spędzony w arboretum tworzonym przez profesora Pendereckiego był dla uczestników pleneru wyjątkowym doświadczeniem, które zostanie w pamięci każdego z nich na całe życie.

Wystawę otwierał Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej – mgr Andrzej Rubinkiewicz, o charakterze i historii miejsca opowiedział Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach – mgr Edward Josefowski. Profesor Michał Kliś z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach skierował głos do adeptów sztuki, podkreślając rangę wydarzenia, w którym mogliśmy uczestniczyć w maju. Podczas wernisażu obecny był też pan Zbigniew Hendzel z Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który gratulował szkole utalentowanych uczniów i życzył wszystkim dalszych osiągnięć na drodze rozwoju artystycznego.

Na koniec zabrały głos nauczycielki opiekujące się uczniami podczas pobytu: mgr Edyta Lego, mgr Aleksandra Klimas oraz mgr Justyna Moruś. Przedstawicielki grupy uczniów z obu szkół podzieliły się swoimi wspomnieniami i wrażeniami oraz złożyły podziękowania Dyrektorowi Rubinkiewiczowi oraz nauczycielkom pełniącym opiekę  podczas pleneru.

Część oficjalną wernisażu zwieńczyło wspólne oglądanie wystawy, słodki poczęstunek oraz wyjście grupy do pobliskiego Muzeum Stara Fabryka, umożliwiające uczniom obu szkół ponowne spotkanie oraz poznanie historii miasta Bielska-Białej.

napisała: p. Justyna Moruś

 

Autorzy i autorki prezentowanych prac

ZSP w Bielsku-Białej:

Marta Bednarz,Oliwia Matlak,Karolina Porzycka, Martyna Luranc, Anna Dadak, Karolina Wójcik-Muzyka, Aleksandra Płonka, Aleksandra Typańska, Justyna Caputa, Julia Szczerbowska.

ZSP w Katowicach:

Marcin Rockstein, Aleksandra Szczyrba, Maria Bąk, Weronika Karska, Maria Jarek, Karolina Lubańska, Agata Lanczek, Stanisława Pająk, Karolina Dyduch, Daria Rogacka.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo