Wernisaż wystawy Karola Śliwki

5 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Plastycznych miał miejsce wernisaż wystawy prac Karola Śliwki. W Galerii Akcent zaprezentowano 206 prac artysty. Kuratorem wystawy jestTadeusz Król. Karola Śliwkę przywitali: pan dyrektor ZSPAndrzej Rubinkiewicz oraz pani wicedyrektor ZSP Sabina Staniura. W uroczystości brali również udział: Zbigniew Michniowski – wiceprezydent miasta Bielsko-Biała, Jan Laskowski – najstarszy emerytowany nauczyciel Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, Zdzisław Januszewski oraz Czesława Małecka Adamus – artyści plastycy, kończący w jednej klasie z Karolem Śliwką Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, a także Andrzej Kucybała – dyrektor Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej.

Podczas wernisażu młodzież, nauczyciele ZSP w Bielsku-Białej oraz szanowni goście mogli posłuchać wspomnień Karola Śliwki związanych z nauką w bielskiej szkole. Artysta, pytany o metodę pracy nad znakami graficznymi, kilkukrotnie powtarzał, że w trakcie procesu twórczego nie używał komputera. Namawiał młodych słuchaczy do tego, by zrezygnowali z tego nowoczesnego narzędzia na rzecz ołówka.

Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy doceniają możliwość obcowania z dziełami tak uznanego twórcy. Prace Karola Śliwki będą eksponowane w Galerii Akcent do 15 stycznia 2013 r. na wszystkich piętrach budynku Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

 

Karol Śliwka jest uznanym artystą plastykiem. W 1953 roku ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, otrzymując Dyplom Technika Rzeźby i Kamieniarstwa. Po ukończeniu ASP w Warszawie zajął się grafiką użytkową.

Karol Śliwka jest twórcą znaków graficznych (logo), plakatów, rysunków, znaczków pocztowych, okładek, opakowań.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo