Wernisaż wystawy

20 marca 2015 r. w Galerii Bielskiej BWA miał miejsce wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w 12 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, m. in.: Wiceprezydent Bielska-Białej Zbigniew Michniowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek, Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Jerzy Sieczka, prof. Józef Budka – Przewodniczący komisji oceniającej prace nadesłane na tegoroczne biennale, Dyrektor Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz, była europosłanka Grażyna Staniszewska, Dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej Bogdan Kocurek, prof. Michał Kliś. Ponadto gośćmi organizatorów byli dyrektorzy i nauczyciele szkół plastycznych w całej Polski, emerytowani nauczyciele i absolwenci bielskiego plastyka, przedstawiciele środowisk twórczych, rodzice uczniów i wreszcie najważniejsi – uczniowie, w tym autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Wernisaż ma szansę zapaść w pamięci zwiedzających nie tylko ze względu na wysoki poziom artystyczny prac oraz fakt goszczenia tak znamienitych gości. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się koncert uczniów  Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

Po otwarciu wystawy dyrektorzy i nauczyciele przedmiotów artystycznych uczestniczyli w seminarium, którego gościem honorowym był prof. Józef Budka (ASP w Katowicach).

 

www.beskidzka24.pl

www.news.o.pl

Magdalena Nycz, „Uczniowskie perełki. Konkurs szkół plastycznych”, „Kronika Beskidzka” nr 13, 1.04.2015, str. 53

 

 

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo