Szkolna Wigilia

19 grudnia odbyła Szkolna Wigilia. Przy wspólnym stole zasiedli: uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele (uczący i emerytowani) oraz pracownicy administracji i obsługi.

Było to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy spotkaliśmy się, aby wspólnie jeść wigilijne potrawy, składać sobie życzenia i śpiewać kolędy. Szczególną zasługę w organizacji Szkolnej Wigilii ma ks. Paweł Krężołek, który zdobył środki na zakup potrzebnych produktów, przygotował pyszne dania (barszcz z uszkami, kapusta z grochem i pierogi) oraz z wyjątkowym zaangażowaniem czuwał nad przebiegiem wydarzenia. Był czas na życzenia, na posiłek, nie zabrakło też kolęd. Wigilię uświetniła nam kapela góralska, w składzie: Michał Sinkowski – altówka, Bartosz Golec – skrzypce, Piotr Szczotka – skrzypce i Michał Burczyk – skrzypce. Młodzi muzycy grali tak skocznie, że nikogo nie trzeba było namawiać do śpiewania.

Nad organizacją Wigilii czuwali: ks. Paweł Krężołek, pani wicedyrektor Sabina Staniura, pan Szymon Kłusek, pani Małgorzata Kumorek, pani Krystyna Stobierska, pani Barbara Cyran, pani Anna Nawrocka, pani Anna Kruliczak, pani Edyta Lego i wielu innych nauczycieli. Szczególne podziękowania należą się młodzieży. Zniesienie stołów i krzeseł dla 200 osób wymagało zaangażowania. Samorząd Uczniowski spisał się na medal! Klasy zadbały o dekorację sali, przygotowując oryginalne choinki z papieru.

Tegoroczna Szkolna Wigilia wszystkim zapadnie w pamięć. Było radośnie, refleksyjnie, a przede wszystkim świątecznie. Dziękujemy!

 

Fotografie wykonały: Karolina Fischer, Oliwia Matlak, Bianka Rotunno i Gaja Szonowska.

 

 

Fotografie z przygotowań do Wigilii wykonała pani wicedyrektor Sabina Staniura.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo