Wirtualna wystawa „Autoportret w czasach zarazy”

Wystawa prac uczniów i uczennic
Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej
AUTOPORTRET W CZASACH ZARAZY


Pandemia wszystkich nas zamknęła w domach. To zdanie nie jest zabarwione emocjonalnie. To suchy fakt. Oczywiście można tę frazę interpretować pesymistycznie, jak zapewne robi to znakomita większość ludzi, których tryb życia uległ drastycznej zmianie, ale nie taki jest cel tej wystawy. Celem wystawy prac uczniów i uczennic Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej jest pokazanie tej pozytywnej strony izolacji… Tak, jest taka 🙂    

Zwracamy uwagę na aspekt przez wielu pomijany w kontekście tempa naszego życia jeszcze sprzed pandemii. Jest to aspekt poznania samego siebie. Być może trywialny, być może banalny, ale wydaje się, że to właśnie na ten banał nie starczało nam czasu albo sił w gęsto zapisanym grafiku codziennych obowiązków. Dzisiaj, kiedy czasy są nieobliczalne i… co tu dużo mówić – trudne – mamy szansę poznać siebie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.  To właśnie w doświadczaniu rozmaitych trudności jesteśmy w stanie poznać nasze prawdziwe oblicze, to, kim naprawdę jesteśmy, kim chcemy i kim możemy być. Czas, jaki możemy poświęcić właśnie teraz na higienę psychiczną, naprawienie relacji rodzinnych, przewartościowanie swoich postaw, jest tą drugą stroną covidowego medalu.

Uczniowie i uczennice klas 1c5 (II grupa), 2c4 (II grupa), 2d4 (2 grupa), 3c4 pod okiem nauczycielki rysunku i malarstwa, Klaudii Laty, wykonywali w domach autoportrety z lustra. Na tej wystawie prezentowane są prace osób chętnych podzielić się swoimi dokonaniami. Wystawa odpowiada charakterowi prowadzonych zajęć w formie on-line. Wszystkie korekty odbywały się za pośrednictwem komputera i internetu, tak więc nie mogło być inaczej – pokaz musi odbyć się w przestrzeni wirtualnej nie tylko ze względu na obostrzenia, ale przede wszystkim ze względu na jego temat i przesłanie.              

Uczestnicy i uczestniczki wystawy:

Klasa 1c5 (II grupa)
– Anna Wrona

Klasa 2c5 (II grupa)
– Luiza Roman
– Dominika Semirjak
– Monika Sowa
– Dagmara Woś
– Anna Witos
– Aleksandra Zieleźnik

Klasa 2d4 (II grupa)
– Artur Mika
– Aleksandra Suwaj

– Alicja Sordyl
– Anna Tomczyk
– Agata Wierzbicka
– Wiktoria Wojewodzic

Klasa 3c4
– Marta Gawełek
– Emilia Czylok
– Maria Dudek
– Michał Duraj
– Emilia Osińska
– Maria Sałka
– Aleksander Zaborowski

 

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo