Wycieczka – bielskie murale i galerie

Wycieczka integracyjna dla klas 1 LP

– BIELSKIE MURALE I GALERIE

(28.09.2017 r.)

Pomysł wycieczki zrodził się z faktu, że wielu uczniów z klas pierwszych pochodzi spoza Bielska-Białej i dopiero zaczynają poznawać miasto. Żeby ułatwić im elementarną orientację oraz pokazać specyfikę przestrzeni miejskiej Bielska wpadłam na pomysł spaceru, którego trasę wyznaczałyby murale oraz lokalne galerie. O pomoc w realizacji pomysłu z muralami poprosiłam nauczyciela grafiki, mgr Tadeusza Kóskę, który przygotował dla nas prelekcję o sztuce street art i muralach, zasypując nas przy tym licznymi ciekawostkami o Bielsku-Białej oraz historii malowideł.

Zwiedzanie zaczęliśmy od muralu mieszczącego się przy ul. Sikorskiego, następnie przeszliśmy na plac Żwirki i Wigury, skąd udaliśmy się obejrzeć Sowę przy ulicy Sempołowskiej, następnie Pasterza przy 11 Listopada, dalej mural poświęcony pamięci Ireny Sendlerowej oraz Marka Edelmana. Dalej ruszyliśmy w kierunku murali znajdujących się przy Bielskiej Galerii BWA, a na końcu obejrzeliśmy Blue Monday przy ul. Mickiewicza.

Po przerwie na posiłek wróciliśmy do miasta, tym razem w celu odwiedzenia galerii i innych ciekawych miejsc: Galeria Bielska BWA, Kamienica Pod Żabami, Ratusz, Teatr Polski, budynek Poczty Polskiej, Zamek książąt Sułkowskich, Regionalny Ośrodek Kultury, Galeria PPP, Studio Filmów Rysunkowych. Wszystkie odwiedzone przez nas miejsca znajdują się na liście tych, które zdecydowanie warto zobaczyć w Bielsku-Białej.

napisała: p. Justyna Moruś

(fot. J. Moruś)

więcej informacji i bielskich muralach na stronie: Galerii Bielskiej BWA

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo