Wycieczka do Krakowa klas 1b i 2a LP

W dniach 3-5 kwietnia 2019 r. klasy 1b i 2a LP uczestniczyły w wycieczce do Krakowa.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Pałac Biskupa Erazma Ciołka (Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie), Podziemia Rynku, a wieczorem widzieliśmy spektakl „Śluby panieńskie” w Krakowskim Teatrze Scena STU.

Drugi dzień spędziliśmy na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Gościliśmy na Wydziałach: Rzeźby, Malarstwa, Grafiki oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dla wielu uczniów i uczennic ten punkt był największym zaskoczeniem, dając wyobrażenie o możliwościach związanych z dalszą edukacją po liceum plastycznym. Dzięki uprzejmości władz wydziałów zostaliśmy oprowadzeni po pracowniach, a ich różnorodność wpłynęła motywująco na młodzież.

Trzeciego dnia wróciliśmy do zagadnień teatralnych, odwiedzając MICET Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Uczniowie i uczennice indywidualnie zapoznawali się z propozycjami interaktywnego muzeum, wchodząc do pomieszczeń-pracowni, w których znaleźć można było rozrzucone rekwizyty, książki, fragmenty scenografii. Uczestniczyliśmy również w warsztatach teatralnych, które pozwoliły zmierzyć się z wyzwaniami aktorskimi.

Kraków pokazał nam nowe miejsca, nie tak oczywiste. Pogoda sprzyjała spacerom, a nocleg w ścisłym centrum dał możliwość lepszego poznania tego miasta.

opiekunki: mgr Anna Nawrocka, mgr Krystyna Stobierska, mgr Jadwiga Jarosz.

 

napisała: Jadwiga Jarosz

(fot. Jadwiga Jarosz)

 

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo