Wycieczka do Krakowa

5 czerwca 2018 r. uczniowie i uczennice klas 3 POSSP i 1a LP wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym celem naszej podróży był Ogród Botaniczny, w którym mieliśmy okazję odkrywać i poznawać najciekawsze rośliny z różnych zakątków świata, m.in z Azji. W ogromnych szklarniach, w których temperatura i wilgotność były bardzo wysokie, można było poczuć się jak w dżungli. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym była też świetna okazją do przeprowadzenia krótkiego pleneru fotograficznego.

Po zwiedzeniu ogrodu wyruszyliśmy do Muzeum Narodowego na wystawę prac Stanisława Wyspiańskiego. Ekspozycja zawierała m.in portrety samego artysty, jego rodziny oraz projekty ogromnych witraży oraz różnorodne obrazy i przedmioty związane z wszechstronną twórczością artysty. Przewodniczka zapoznała nas z biografią Wyspiańskiego, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć jego twórczość.

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy, była Bazylika Franciszkanów, w której mogliśmy podziwiać witraże Wyspiańskiego w pełnej okazałości.

Kiedy wszystkie punkty programu zostały zrealizowane, poszliśmy na Stary Rynek w Krakowie, skąd po krótkim odpoczynku szczęśliwie wróciliśmy do Bielska.

Napisały: Zuzanna Borek, Hanna Pałysiewicz (uczennice klasy 3 POSSP).

Opiekunki wycieczki: mgr Aleksandra Pękala, mgr Anna Kruliczak, mgr Agnieszka Kitlińska-Kisiel, dr Joanna Chudy.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo