Wycieczka do Łodzi

7 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Łodzi dla uczniów i uczennic ze specjalności tkanina artystyczna. Młodzież obejrzała wystawę tkanin Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm”, która prezentowana jest w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oraz Wydział Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP im. Władysława Strzemińskiego.

Młodzież na wystawie Magdaleny Abakanowicz miała możliwość obejrzenia słynnych tkanin, zwanych od nazwiska artystki „abakanami”. Monumentalne, przestrzenne prace Artystki oraz realizacje mniejszych rozmiarów dały możliwość zaobserwowania interesujących, często niekonwencjonalnych działań w zakresie tkaniny tkanej. Młodzież zaciekawiona była samą formą tkanin, jak również tajnikami warsztatu Artystki.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki było obejrzenie pracowni na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Na uczelni zostaliśmy serdecznie przyjęci przez Panią Dziekan Wydziału Tkaniny i Ubioru, Małgorzatę Dobrzyniecką-Kojder, która przybliżyła młodzieży charakter kształcenia na ASP oraz oprowadziła po pracowniach tkaniny.

Sympatycznym elementem było spotkanie z absolwentkami naszej szkoły, a obecnie studentkami łódzkiej ASP, które chętnie dzieliły się swoimi artystycznymi spostrzeżeniami z młodzieżą. Po oficjalnej części pobytu na Wydziału Tkaniny i Ubioru uczniowie i uczennice mieli czas na indywidualne obejrzenie ASP, z czego chętnie skorzystali.

napisał: mgr Piotr Kwaśny

organizacja wycieczki: mgr Piotr Kwaśny

(fot. Justyna Moruś)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo