Wycieczka klasy 5 POSSP do Zakopanego

W dniach 29-31 stycznia 2020 roku odbyła się wycieczka klasy 5 POSSP do Zakopanego. Organizatorem wycieczki był ksiądz Paweł Krężołek. Opiekunkami pani Anna Kruliczak i pani Małgorzata Kumorek.

Wycieczka rozpoczęła się długim spacerem po zaśnieżonej Dolinie Chochołowskiej.

Następnego dnia udaliśmy się na umówione spotkanie do Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez Pana Dyrektora mgra Marka Króla-Józagę, który oprowadził nas po szkole i opowiedział o jej specjalizacjach i osiągnięciach. Byliśmy pod wielkim wrażeniem.

Poszliśmy na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, jednej z najsłynniejszych polskich nekropolii, gdzie spoczywa wielu znanych polskich artystów, między innymi Władysław Hasior, Kornel Makuszyński, Antoni Rząsa, Antoni Kenar.

Piękny pejzaż Tatr mogliśmy podziwiać jadąc saniami w kuligu z Gubałówki na Butorowy Wierch. Kulig zakończył się ogniskiem.

Ostatniego dnia mieliśmy niezwykła okazję zwiedzić skocznię narciarską Wielką Krokiew, którą pokazał nam pan Grzegorz Sobczyk, asystent  trenera naszej kadry skoczków narciarskich. Odczuliśmy wielki podziw dla odwagi sportowców.

Pobyt w Zakopanem był bardzo udany. Wspólne posiłki, atmosfera i ciekawe miejsca zostaną na długo w naszej pamięci.

(fot. ks. Paweł Krężołek, Małgorzata Kumorek)

 

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo