Wystawa prac doktorskich dr Agaty Ruman „Uobecnienie”

1 września 2021 r. odbył się wernisaż wystawy prac doktorskich dr Agaty Ruman „Uobecnienie”.

Dyrektor Andrzej Rubinkiewicz przywitał przybyłych gości: p. Adama Ruśniaka – Zastępcę Prezydenta Miasta Bielska-Białej, p. Dorotę Wiewiórę – Przewodniczącą Gminy Żydowskiej w Bielsku-Białej, Teresę Bujarek-Dudek (Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej), Iwonę Koźbiał-Grzegorzek (Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej), Lucynę i Andrzeja Gruszków – Rodziców p. Agaty Ruman, Grzegorza Rumana – męża p. Agaty Ruman, a także emerytowanych nauczycieli i nauczycielki: p. Sabinę i Norberta Staniurów, p. Marię Aufricht, p. Halinę Gawor, p. Leszka Zbijowskiego, p. Jana Pichetę, p. Tadeusza Króla.

Wydarzenie zostało uświetnione koncertem muzycznym dwóch uczennic Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej – Zuzanny Glądys (wokal) i Anny Kruczały (fortepian).

Wystawa potrwa do 21 października 2021 r.

 

Fotorelacja z wernisażu (fot. Joanna Chudy):

 

Dr Agata Ruman, ur. 1985 r., jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Od 2015 roku Pani Agata Ruman jest zatrudniona w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej na stanowisku nauczyciela przedmiotów artystycznych: rysunku i malarstwa oraz podstaw projektowania.

W 2010 r. ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom pod kier. prof. Jana Pręgowskiego) z wynikiem bardzo dobrym.

W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki, także na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (praca mgr pod kier. dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, dyplom pod kier. prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy).

W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

W 2017 r. ukończyła z oceną celującą projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi w formie studiów podyplomowych.

W roku 2021 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

WYSTAWY INDYWIDUALNE

2005 r. – Malarstwo i rysunek, Galeria Ex Libris, Czechowice-Dziedzice

2006 r. – Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice

2011 r. – „Odcienie kobiety”, Klub Papaya, Czechowice-Dziedzice

2012 r. – „Flirt z przeszłością” w kamienicy na Piastowskiej, Pszczyna

2012 r. – „Flirt z przeszłością”, Poezja i muzyka pod „13”, Pszczyna

2014 r. – Malarstwo, Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak, Tychy

2015 r. – Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice

2015 r. – „Flirt z przeszłością”, promocyjna część Galerii Akademickiej ATH, Bielsko-Biała

2019 r. – „Wizerunek bez cienia”, Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko-Biała

2020 r. – „Wizerunek bez cienia”, Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

 

WYSTAWY ZBIOROWE

2010 r. – Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Studentenwerk, Getynga

2011 r. – Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń

2015 r. – Wspólne przestrzenie: „Pejzaż światła”, wystawa prac plastycznych nauczycieli POPP „Art” w Czechowicach-Dziedzicach, Pałac Kotulińskich, Czechowice-Dziedzice

2018 r. – Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała

2019 r. – „Litery i literki”, wystawa studentów dr. Hab. Łukasza Chmielewskiego, prof. Uczelni, Galeria ASP, Łódź

2021 r. – „KAFKA. Słowa i twarze” – wystawa pod honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie – JM prof. Andrzeja Bednarczyka, Galeria Stara Łaźnia im. Leszka Dutki w Zawierciu.

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo