Wystawa prac Alicji Wątor

ALICJA WĄTOR „PRZEMIANY”

10 stycznia 2014 r. Galeria AKCENT w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej zainaugurowała wystawę prac Alicji Wątor.

Alicja Wątor urodziła się w 1982 r. W 1997 r. rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Po jej ukończeniu przez rok uczyła się witrażu w „Opus-Art” w Sosnowcu. W latach 2003-2009 studiowała na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2008 r. obroniła dyplom ze scenografii w pracowni prof. Małgorzaty Komorowskiej, a w 2009 r. dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Jacka Waltosia. Kilka lat pracowała w konserwacji zabytków jako pozłotnik oraz wykonywała rekwizyty scenograficzne. Obecnie zajmuje się malarstwem.

Prace Alicji Wątor były prezentowane na wystawach indywidualnych, a także zbiorowych na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Warszawie, Jaworzu, Tarnowskich Górach, Legnicy, Andrychowie i Głogowie.

Na wystawie pt: „PRZEMIANY” artystka prezentuje prace malarskie mało i wielkoformatowe, a także formy przestrzenne. Po wernisażu odbyło się spotkanie z młodzieżą, na którym Alicja Wątor opowiadała o inspiracjach i swojej twórczości.

Wystawa trwała do 10 lutego 2014 r.

napisała: mgr Barbara Mydło

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo