Wystawa prac dr Joanny Chudy w Galerii Bielskiej BWA

 

W Galerii Bielskiej BWA planowana jest wystawa prac Joanny Chudy „Niepamięć. Tożsamość ukryta”.

Wernisaż wystawy: piątek, 6 września 2019, godz. 18.00.
Wystawa trwa od 6 września do 6 października 2019.

Dr Joanna Chudy jest nauczycielką podstaw fotografii i projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Wystawa prezentuje projekt, który obejmuje cykl fotograficzny, składający się z kilkunastu czarno-białych i kolorowych fotografii, uzupełniony przez artystkę pracami multimedialnymi oraz tekstami literackimi. Projekt realizowany był na południu Polski, w miejscach zróżnicowanych kulturowo i społecznie, bogatych w różne tradycje i doświadczenia.

http://galeriabielska.pl/wystawa/joanna-chudy-niepamiec-tozsamosc-ukryta

https://www.facebook.com/events/379065026107829/

 

Joanna Chudy – urodzona w 1976 roku w Bielsku-Białej. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2002), Wyższego Studium Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, które ukończyła z wyróżnieniem, realizując dyplom w pracowni fotografii kreacyjnej prof. Wojciecha Prażmowskiego (2009). W 2013 uzyskała stopień doktora w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autorka 20 indywidualnych wystaw fotograficznych. Uczestniczka 40 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu, Berlinie, Warszawie i Sofii. Zajmuje się fotografią kreacyjną, prezentuje czarno-biały nurt fotografii klasycznej. Od 2014 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików; w Zarządzie Okręgu Górskiego ZPAF pełni funkcję sekretarza. Stażystka w Bush & Berry Conservation Studio w Bristolu (Wielka Brytania, 2002). Od 2006 roku pracuje jako nauczycielka w Zespole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Jest wykładowczynią przedmiotów artystycznych na wyższych uczelniach. Mieszka w Bielsku-Białej.
Laureatka nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Zdobyła m.in. Grand Prix VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej w Warszawie (2010), I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Portret 2009” w Kole, wyróżnienie na 17. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu „Remis 2009” w Ostrowie Wielkopolskim, I nagrodę w konkursie „Aura” Hogan &Hartson w Warszawie (2009), wyróżnienie w konkursie The Independent Photographer w Berlinie (Niemcy, 2017), Nagrodę Dyrektora Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej w konkursie 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018.
Finalistka konkursów: ShowOff w programie Miesiąca Fotografii w Krakowie (2010), Encontros da Imagem – International Photography Festival w Bradze (Portugalia, 2014), Itinéraires des Photographes Voyageurs 2014 w Bordeaux (Francja, 2014), Festival Manifesto 2013 w Tuluzie (Francja, 2013), Copenhagen Photo Festival w Kopenhadze (Dania, 2013).
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010 i 2018 oraz Marszałka Województwa Śląskiego (2011).
Uczestniczka najważniejszych wydarzeń artystycznych w dziedzinie fotografii. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Do najważniejszych zaliczyć należy ekspozycje: „Śląski Ulisses”, Itinéraires des Photographes Voyageurs 2014, Bordeaux 2014; Rondo Sztuki, Katowice 2012; Miesiąc Fotografii w Krakowie, Show Off, Galeria Artefactory, Kraków 2010; „The Pictures of emotions and other ailments of a sensitive human”, Festival Manifesto, Tuluza 2013; „Sztuka kobiet – kobiety w sztuce”, Muzeum Śląskie, Katowice 2012; „Photo diploma award”, Stary Browar, Poznań 2011; „Obrazowanie” – Wystawa ASP w Warszawie, Galeria El, Elbląg 2010. Publikowała swoje fotografie w magazynach i czasopismach o sztuce i fotografii m.in. „Arteon”, „Art & Business”, „Foto”.
W swej twórczości koncentruje się na rozwijaniu zagadnień związanych z kreacyjną fotografią czarno-białą, w której istotnym tematem jest człowiek. Jej prace znajdują się w zbiorach Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej oraz w kolekcjach prywatnych.

/informacje ze strony www.galeriabielska.pl/

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo