Wystawa w Galerii Akcent – Akcja (foto)edukacja

12 listopada 2015 r. w Galerii Akcent odbył się wernisaż wystawyAkcja(Foto)edukacja. Wystawa jest wynikiem konkursu fotograficznego, organizowanego przez firmę Nikon Polska. Fotografie odwiedzają 5 szkół, których uczniowie najaktywniej uczestniczyli w projekcie. Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej należy do tego grona. Wystawa zawiera ponad 20 prac konkursowych podsumowujących dotychczasowe trzy edycje Akcji (foto)edukacja, na wystawie znalazły się najlepsze prace zwycięzców zebrane z kilku lat. Wśród nich są też prace naszej absolwentki – Natalii Łączyńskiej, stypendystki firmy Nikon oraz uczennicy IV POSSP – Sandry Stojańskiej. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała dr Joanna Chudy.

Wystawę otwarł Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej Andrzej Rubinkiewicz. Podczas wernisażu głos zabrali również fotograf Krystian Bielatowicz oraz Magdalena Solarska-Grajek (Agencja WALK PR). Krystian Bielatowicz mówił o swoim doświadczeniu jako jurora konkursu Akcja (foto)edukacja. Zachęcał do przemyślnego kompletowania zdjęć wysyłanych na konkurs. Zwrócił też uwagę na to, jak istotne jest rozważne komponowanie wystaw. Odwołując się do bieżącej wystawy w Galerii Akcent, Krystian Bielatowicz tłumaczył, co decydowało o zaproponowanym układzie fotografii.

Po wystawie w pracowni rzeźby odbyło się spotkanie z Krystianem Bielatowiczem. Przedstawił on słynnych fotografów i fotoreportażystow. Młodzież dowiedziała się więcej na temat fotoreportażu. Fotograf prezentował także swoje zdjęcia, opowiadał o podróżach, o sposobie obrabiana zdjęć, o kadrowaniu i zachowaniu kompozycji.

Wystawa potrwa do 20 listopada.

https://www.facebook.com/events/1645650142360513/

http://www.rozrywka.bielsko.biala.pl/imprezy/2050/fotoedukacja-w-plastyku

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo