XX Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

11 czerwca 2019 r. uczennice – Kinga Przeliorz, Zuzanna Michalik i Nicola Wadelska – wzięły udział w XX Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wydarzenie odbyło się w zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. Wzięło w nim udział ok. 60 szkół z całej Polski. Cennym elementem wydarzenia była możliwość rozmowy z uczniami i uczennicami z innych szkół oraz poznania innych projektów realizowanych w mijającym roku szkolnym.

Nasze uczennice, w imieniu całej grupy tworzącej Klub Dobrej Rozmowy, prezentowały projekt „#jesteśmy_różni”, który był realizowany w ramach spotkań Klubu Dobrej Rozmowy.

W trakcie roku szkolnego rozmawialiśmy o różnorodności naszej społeczności szkolnej. Pojawiały się zagadnienia związane z manipulacją medialną, wykluczeniem społecznym oraz stereotypami. Efektem tych spotkań jest scenariusz lekcji wychowawczej „Od manipulacji do motywacji – jak postrzegamy innych ludzi?”. Uczennice przeprowadziły w kilku klasach lekcje na podstawie tego scenariusza.

Kolejnym efektem wspólnych rozważań wokół wartości, jaką jest różnorodność, jest kolaż, którego pomysłodawczyniami są uczestniczki Klubu Dobrej Rozmowy, autorem z kolei Bartosz Czop. Sfotografował on swoje koleżanki, a następnie w programie do obróbki zdjęć stworzył nową postać, składającą się z fragmentów kilku postaci. Jest to symboliczne przedstawienie tego, że wszyscy mamy na siebie wpływ, jesteśmy osobami o różnym wyglądzie, doświadczeniu, poglądach, zainteresowaniach, a mimo to (a może dzięki temu) jako społeczność tworzymy harmonijną całość.

Wróciłyśmy z Warszawy pełne optymizmu, pomysłów i zapału do działań w przyszłym roku. Zapraszamy chętne osoby, by do nas dołączały. Ale to już we wrześniu 😊.

 

Napisała: p. Jadwiga Jarosz (opiekunka grupy)

(fot. J. Jarosz)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo