Zajęcia z dziećmi z Przedszkola nr 38 w Bielsku-Białej

12 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci z Przedszkola nr 38 w Bielsku-Białej, zorganizowane przez panią profesor Barbarę Cyran oraz klasę IV POSSP. Biorąc pod uwagę zimowy nastrój wszechogarniający świat, wydarzenie utrzymane było w charakterze zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

Plan spotkania oparty został na kreatywnych pomysłach, zebranych przez całą klasę. Każdy ze szczególnym zaangażowaniem dbał o stworzenie radosnej i swobodnej atmosfery, dzięki której najmłodsi mogli poczuć się bezpiecznie i bez skrępowania pokazać własną osobowość. W wyrażaniu siebie pomogło im twórcze zadanie, związane z przystrajaniem małych, wyciętych z pianki choinek świątecznymi naklejkami.

Podczas wspólnej zabawy pojawiła się okazja do kolędowania przy akompaniamencie gitary oraz śpiewania tworzonych razem piosenek. Dzieci bardzo chętnie wzięły także udział w zajęciach ruchowych, prowadzonych przez panią profesor Barbarę Cyran metodą Weroniki Sherbone i przy użyciu chusty Klauza. Dzieci z wielką otwartością podchodziły do proponowanych im wyzwań.

W kolejnej części goście mogli spróbować przepysznych wypieków, przygotowanych przez uczniów z wybitnymi talentami cukierniczymi, którzy zawsze z radością dzielą się swoimi umiejętnościami. Słodkości zdobyły serca wszystkich uczestników wydarzenia i nadały spotkaniu ciepły, rodzinny wyraz.

Klasa IV POSSP wykonała dla przedszkolaków kolorowe kartki świąteczne z najlepszymi życzeniami, które w swojej artystycznej oraz literackiej formie miały spełniać rolę podziękowania, kierowanego w stronę najmłodszych za ich wytrwałość, odwagę i uśmiech, jakim na co dzień obdarowują świat.

Dzieci, swym radosnym usposobieniem, zamieniły spotkanie w niezastąpioną lekcję wrażliwości, wdzięczności i pokory.

 

napisała: Zofia Juchniewicz

(fot. A. Siąkała)

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo