BIP logo

I Nagroda dla Aleksandry Płonki i wyróżnienie dla Anny Dadak na XI Ogólnopolskim Plenerze „Zamość – Perła Renesansu”

Mamy osiągnięcia na XI Ogólnopolskim Plenerze „Zamość – Perła Renesansu”:

Aleksandra Płonka otrzymała I Nagrodę (nauczyciel prowadzący: dr hab. Krzysztof Dadak),

Anna Dadak otrzymała wyróżnienie (nauczyciel prowadzący: mgr Piotr Kwaśny).

Gratulujemy!

 

Relacja z pleneru:

W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 r. miałyśmy okazję uczestniczyć w XI Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Zamość – Perła Renesansu”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu. W plenerze brało udział 29 uczniów z 14 szkół plastycznych z całej Polski, dlatego nie obyło się bez krótkiego oprowadzenia po zamojskiej starówce w pierwszy dzień, co miało na celu przybliżyć nam historię miasta i pokazać interesujące miejsca, również pod kątem malarskim. Okazało się to bardzo pomocne przy późniejszym podejmowaniu decyzji co do motywu, który chcemy uwiecznić na obrazie. Przez kolejnych kilka dni intensywnie pracowaliśmy w wybranych przez siebie miejscach w obrębie Zespołu Staromiejskiego. Możliwości było naprawdę wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie –  niektórzy zdecydowali się malować ratusz czy katedrę, inni – śmietniki na podwórkach kamienic. W efekcie prace bardzo się od siebie różnią, mimo że powstały przecież w tym samym miejscu. Na każdej widać indywidualne podejście do tematu, zastosowanie różnych środków wyrazu. Z uwagi na to, że plener miał charakter konkursu, komisja nie miała łatwego zadania przy wyborze laureatów. Uroczyste wręczenie nagród wraz z wernisażem wystawy poplenerowej odbyło się w zamojskiej synagodze w piątek o godz. 14:00, po wycieczce na Roztocze.

Miłym zaskoczeniem było to, że jako reprezentację szkoły bardzo nas chwalono. „Malarstwo z bielskiego Plastyka rzeczywiście wyróżnia się – widać wyczucie formy i ogromną śmiałość w operowaniu kolorem” –  pisze pani Izabela Winiewicz-Cybulska dla „Kuriera Zamojskiego”.

Z pleneru wróciłyśmy bogatsze zarówno o nowe doświadczenia, jak i znajomości. Obie jesteśmy przekonane, że to nie była nasza ostatnia wizyta w mieście idealnym.

 

napisała: Aleksandra Płonka

 

relacja z wernisażu: /link/

artykuł w „Kurierze Zamojskim” /link/

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo