Zmarł Karol Śliwka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Karol Śliwka – artysta grafik, twórca plakatów, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych.

Karol Śliwka urodził się w 1932 roku w Harbutowicach. Ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, otrzymując w 1953 r. Dyplom Technika Rzeźby i Kamieniarstwa. Po ukończeniu ASP w Warszawie zajął się grafiką użytkową.

Artysta zaprojektował wiele znaków graficznych, które są powszechnie rozpoznawalne, np. „skarbonka” PKO Banku Polskiego,  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Instytut Matki i Dziecka, Biblioteka Narodowa w Warszawie.

 

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składają Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

 

 

Oficjalna strona poświęcona twórczości Artysty – http://www.karolsliwka.pl/index.htm

Wystawa prac Karola Śliwki w Galerii Akcent w ZSP w Bielsku-Białej (grudzień 2012/styczeń 2013) – http://bielskiplastyk.pl/wernisaz-wystawy-karola-sliwki/

Spotkanie młodzieży z Karolem Śliwką (14 stycznia 2013 r.) – http://bielskiplastyk.pl/spotkanie-z-mistrzem-karolem-sliwka/

<< COFNIJ

Wyszukiwarka

Termo logo